Projekt Patrzenie

W obliczu całego mnóstwa niedokończonych cykli i serii na blogu, postanowiłam zacząć kolejny. Tym razem tutaj będę umieszczać krótkie (jak na mnie!) opisy seriali, co to je widziałam. Możliwe, że będą też filmy. Możliwe, że będą też seriale, co to ich nie widziałam, ale bym chciała. Albo takie, na które czekam. Albo cokolwiek innego, co mi przyjdzie do głowy.

Oczywiście nie am pojęcia, na ile żywotny będzie ten projekcik, ale chciałabym w ten sposób ocalić od zniknięcia w odmętach Intenetu fejsbukowe polecanki. Nie chcę się za to specjalnie spinać i deklarować, bo z tego to raczej nic dobrego nie wychodzi.

patrzenie

Póki co popełniłam opisy dwóch miniseriali: brytyjskich The Ice Cream Girls i amerykańskich Political Animals. W planach kolejne.

A do kompletu kilka wieści ze świata seriali:

  • Sally Abbott pisze dla BBC One The Coroner, serial o ambitnej prawniczce, która wraca w rodzinne strony, gdzie zostaje koronerką i musi współpracować z dawną wielką miłością, bo ten został lokalnym śledczym.
  • James Wood pisze dla BBC Two 90-minutowy film telewizyjny o powstawaniu i kontrowersjach wokół GTA. Sama Housera, głównego twórcę gry, zagra niejaki Daniel Redcliff (wiecie, te fily na faktach BBC, nigdy nie wezmą kogoś znanego…), a prawnika, który prowadził kampanię przeciwko grom (Jacka Thompsona) — Bill Paxton.
  • Fungus the Bogeyman, miniserial Sky One dla dzieci na podstawie prozy Raymonda Briggsa, pisany przez Toma MacRae będzie na święta. W obsadzie Timothy Spall, Victoria Wood, Keeley Hawes, Marc Warren, Joanna Scanlan, Paul Kaye i Andy Serkis jako narrator.
  • PBS zamówiło trzecią serię Last Tango in Halifax, cudownego serialu autorstwa Sally Wainwright z Derekiem Jacobim i Anne Reid w rolach głównych.
  • ITV zaczyna kręcić trzynastoodcinkowego Beowulfa z Kieranem Bew w roli tytułowej. Poza nim w obsadzie m.in. William Hurt. Scenariusz napisali James Dormer, Tim Haines i Katie Newman.
Kieran Bew jako Beowulf
Kieran Bew jako Beowulf jest ogromnie malowniczy

2 Comments

  1. Szkoda tylko, że te wpisy z nowj kategorii nie są obsługiwane przez RSSy. :( Dodam do zakładek i będę zaglądać co jakiś czas. :)

  2. Też mnie to smuci. Ale postaram się co jakiś czas wrzucać wpis taki jak ten, żeby się miały czym RSSy pożywić.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s